Cevizli, Bağdat Cd. No:547, 34846 Maltepe/İSTANBUL

Burun estetiği ameliyatı olmasına rağmen yada sorunlarının devam ettiğini düşünen hastalarda Revizyon Burun Estetiği ameliyatı yapılabilir. Hastalarda yeni oluşturulan burun şeklinden ya da solunum sıkıntısından kaynaklanan sıkıntılar olabilir. Bazı hastalarda yeni burnun şeklini gördüklerinde üzerinde bazı değişimler yapılmasını isteyebilir.

Revizyon Burun Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatı olan hastalarda yeni oluşturulan burun şekli hemen görülmez. İlk zamanlarda burun ve yüzde oluşan ödem ve morluk buna engel olur. Bu etkilerin geçmesi için hastaların belirli bir süre beklemesi gerekir.

Yeni burun şeklinde ödem kaynaklı bir memnuniyetsizlik varsa minimum 6 ay veya 1 yıl beklemelidir. Ancak yeni burunda eğrilik ve düşüklük gibi şekilsel bozukluklar gözlenmiyorsa bunun giderilmesi için 3 aylık bir sürecin sonrasında revizyon burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatında doku ihtiyacı nasıl karşılanır?

Revizyon ameliyatları daha önceden yapılan burun estetiği üzerinde düzeltmeler yapılmasına olanak verir. Bu nedenle ameliyat sırasında yapılan işlemlere göre tamamında kıkırdak ihtiyacı olabilir. İlk ameliyatta bunun içerisinde Septum denilen kısım kıkırdak ihtiyacını karşıladığı için ikinci ameliyatta bu ihtiyaç vücudun başka kısımlarından karşılanmalıdır. Bu durumda kulak kepçesi ve kaburga kıkırdakları bu ihtiyacı karşılayabilir. Eğer hasta vücutlarından kıkırdak ihtiyacının karşılanmasını istemiyorsa kadavradan ya da bazı sentetik ürünlerden kıkırdak elde edebilir.

Call Now Button0532 382 48 38