Cevizli, Bağdat Cd. No:547, 34846 Maltepe/İSTANBUL

Burun Ucu Estetiği (Tip plasti), burun sırtı ve septum denilen kıkırdak yapıya dokunulmaksızın burun ucundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Burun ucu estetiğinde iyileşme süresi daha kısadır. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyat genellikle tamponsuz yapılır. Tampon kullanılırsa en fazla 2 gün tutulur.

Burun ucu estetiği, burun deliklerinde asimetri, burun ucu düşüklüğü, burun deliklerinin büyük ya da küçük olduğu, burun kanatlarının geniş olduğu(bülböz burun) gibi durumlarda yapılabilir. Burnun görsel bütünlüğünü sağlamak için yapılan operasyon fonksiyonel açıdan da önemlidir.

Burun cepheden bakıldığında ve ışık tam cepheden geldiğinde burun ucunda elips şeklinde bir parlaklık, burun ucunun hemen üstünde ve kenarlara doğru uzanan bir gölgelenme olması gerekir. Bu durum fotoğraf çekiminde önem kazanır. Estetik burun ameliyatlarında olduğu gibi burun ucu estetiğinde de detaylı bir analiz yapılmalı, planlama karşılıklı görüşme şeklinde olmalıdır.

Call Now Button0532 382 48 38