Cevizli, Bağdat Cd. No:547, 34846 Maltepe/İSTANBUL

Burun dış ve iç görünümündeki sorunları düzeltmek için yapılan ameliyatın ismidir. Burun estetik ameliyatları tüm dünyada estetik ameliyatlar arasında en sık yapılan estetik girişimlerindendir. Her insan kendinde burnuyla ilgili beğenmediği alan olabilir.

Burun Estetiği (Doğal Burun Estetiği)

Burun Estetiği ameliyatı erkeklerde 16, bayanlarda 17 yaşından sonra yapılabilir.

Kimler Burun Estetiği olabilir?
  • Burnunuzun şeklinden dolayı insanlardan olumsuz tepki alıyorsanız
  • Burun ucunda düşüklük, kalkıklık, küçüklük, burun sırtında kemer gibi durumların olması
  • Burnunuzun görüntüsünü beğenmiyorsanız

Estetik burun ameliyatlarında amaç ameliyat sonrası burun fonksiyonunun iyi olması burnun kendi içindeki alın, kaş, göz, yanak, dudak ve çene ile uyumu sağlanmalı. Bunların yanında hastanın ve doktorun yeni burundan memnun olması gerekir. Ameliyat sonrası burnun görünümü doğal olmalı, ameliyat olduğu belli olmamalıdır. Erkeklerde daha belirgin hatlar arzu edilirken bayanlarda burun geçişleri yumuşak olabilir.Burun ucunun aşırı kalkık olduğu, burun ucunun mandalla sıkılmış gibi olduğu, burun sırtında aşırı kavisin olduğu, yüz ile orantısız büyük ve küçük burunlar doğal görünümlü olmayan burunlar; arzu ettiğimiz burunlar değildir.

Ameliyat sonrası hastalarla iletişim sık tutulmalı, hastalara gözlük takmamaları, güneşlenmemeleri(eğer güneşli ortamda bulunacaksa şapka takmaları, yüksek koruma faktörlü kremler sürmelidir), ağır spor yapmamaları, burun travmalarından korumaları gerekir. Hastanın doğal sağlıklı bir burun yapısına kavuşması için buruna büyültme, küçültme veya burun ucu kaldırmak için yapılan cerrahi müdahaleleri içerir.

Ultrasonik Rinoplasti

Ultrasonik Rinoplasti yöntemi Amerika’da FDA onayı almış ve son derece güvenli kullanılmaktadır. Ultrasonik rinoplasti sayesinde burun kemikleri görerek ve milimetrelik ölçümlerle kesim yapılabiliyor. Bu yöntem ile burun kemikleri etrafındaki yumuşak dokularavve damarlara zarar vermediği için buna bağlı şişlik ve morluk daha az olabiliyor.

Kemiklerin daha kontrollü kesilmesi ile burun daha zarif ve doğal hatlara sahip olabiliyor kalemle çizilmiş burunlar ortaya çıkıyor.

Ultrasonik rinoplasti (Piezo Rinoplasti) ameliyat sırasında kemik kesme ve kırma işlemi için keski ve çekiç yerine ultrasonik(ses dalgaları ile etki eden) bir bıçak kullanılarak gerçekleştirilen bir rinoplastidir. Ultrasonik rinoplasti de ayrıca iyileşme dönemi de oldukça hızlıdır.

Call Now Button0532 382 48 38